Türkçe English

IB Kimya Dersleri IB Chem HL Sl dersleri

IB Kimya Derslerimiz HL,SL olarak verilmektedir.

IB Kimya Dersleri : IBO nun Kimya üzerine belirlediği müfretadtır. . Veritas IB Kimya dersleri IB uzmanları ile IB okullarında çalışan öğretmenler tarafından verilmektedir. Öğrencinin mesleki tercihlerine göre iki farklı IB Kimya dersi bulunmaktadır; 
IB Kimya HL : Ülkemizde az sayıda okulda seçkin okullarda IB HL kimya dersleri uygulanmaktadır. IB kimya HL özellikle mühendislik ve tıp gibi bölümlere gidecek adaylar için gereklidir.  IB Kimya HL öğrenciler neredeyse bir lise kimya öğretmeni kadar bilgiye sahip olarak mezun olur. Organik kimya da en ince detayına kadar işlendiği için Tıp fakülteleri IB kimya ya dikkat eder. IB Kimya dersleri tıpki IB fizik gibi IB programının nin ilk yılında SL ile neredeyse aynıdır. IB Kimya HL zorluğu ikinci yılda çıkar. Ayrıca IB Kimya dersi sadece ders anlatım değildir. Aynı zaman lab raporları, ölçümlere dayanır.  

IB Kimya SL Dersi : Kimya seviyesi orta düzey olan öğrenciler içindir. Amerika da en yüksek okulları istemiyorsanız. Kendinizi riske atmak istemiyorsanız. Almanız gereken IB Kimya SL programıdır. Burada da IB standardında derslerin işlenmesi gereklidir.  
IB Kimya Derslerimiz. Bizde 90 dakika + 90 Dakika yani 3 saat: Biz ib Kimya derslerimiz iki bölümdür. İlk bölümde ib Kimya dersi anlatılır. Sorular çözülür. Ardından tekrar ib Kimya dersi soru çözme dersi. Tekrar olarak veriliyor. Dilerseniz 2. 90 dakikayı evinizden skype üzerinden alabilirsiniz.


IB Kimya Öğretmenlerimiz

IB Math Derslerimiz IB sertifikalı (IB examiner) öğretmenler tarafından verilmektedir. 2002 yılından bu yana IB Kimya dersi veren öğretmenlerden oluşur kadromuz. Dilersiniz IB okullarından öğretmenler veya kendi kadromuzda IB öğretmenlerden destek alabilirsiniz.