Veritas Academy

Veritas Kursları ile Türkiye'de Üniversite Eğitimi İmkanı

Türkiye her yıl binlerce Türk Vatandaşı olmayan öğrenciye eğitim imkanı tanımaktadır. Çok kültürlü ve hoşgörüye sahip yapısı ile yabancı ülke vatandaşı öğrencilere inanılmaz imkanlar sunmaktadır.

Yabancı Öğrenciler için Türkiye'de Üniversite Eğitimi

Türkiye'de ingilizce eğitim veren yüzlerce bölüme SAT ile Türkçe programlara ise YÖS sınavı ile başvurabilirsiniz. Veritas Eğitim Kurumları MEB onaylıdır.Türkiye'de oturma izni konusunda da yardımcı olmaktayız. Hem SAT hem de YÖS kurslarımıza aynı anda devam edebilirsiniz.

 • Medicine in Turkey

  Türkiye, 70'den fazla üniversitede Tıp ve Diş hekimliği bölümüne yabancı öğrenci kabul etmektedir. 20 den fazla Tıp fakültemiz ise İngilizce Eğitim vermektedir. Türkiye'de Yabancı Öğrenci statüsünde Tıp fakültelerine girmek için iki seçeneğiniz var; İlk tercih YÖS sınavı, diğeri ise SAT Sınavıdır. Veritas hem YÖS hem de SAT kurslarında başarıyı garanti etmektedir.

 • Dentistry in Turkey

  Türkiye'de 10'dan fazla üniversitede İngilizce Diş Hekimliği eğitimi verilmektedir. Bunların büyük çoğunluğu özel üniversitelerdir. Devlet üniversitelerinin sadece üçünde İngilizce eğitim verilmektedir. Özel üniversitelerde SAT Puanınıza göre burs imkanları da mevcuttur. SAT'den 1100 ve üzeri bir skor almanız durumunda Türkiye'deki çoğu üniversitede Diş Hekimliği Eğitimi almanız mümkündür.

 • Engineering in Turkey

  Türkiye'de 30'dan fazla üniversitede İngilizce Mühendislik eğitimi verilmektedir.Devlet üniversitelerinin 14'ünde İngilizce eğitim verilmektedir. Vakıf Üniversitelerinde 1 yıllık eğitim 1.000$ - 10.000$ arasında değişmektedir. Devlet üniversiteleri biraz daha uygun olsa da SAT skorunuza göre burs imkanlarınız mevcuttur. SAT'den 900 ve üzeri bir skor almanız durumunda Türkiye'deki çoğu özel üniversitede Mühendislik Eğitimi almanız mümkündür.

 • Management in Turkey

  Türkiye'de 30'dan fazla üniversitede İngilizce İşletme Eğitimi verilmektedir.Devlet üniversitelerinin 14'ünde İngilizce eğitim verilmektedir. Vakıf Üniversitelerinde 1 yıllık eğitim 1.000$ - 10.000$ arasında değişmektedir. Devlet üniversiteleri biraz daha uygun olsa da SAT skorunuza göre burs imkanlarınız mevcuttur. SAT'den 900 ve üzeri bir skor almanız durumunda Türkiye'deki çoğu özel üniversitede Business Management Eğitimi almanız mümkündür.

 • YÖS Exam

  YÖS Sınavı Türkiye'de üniversite eğitimi almak isteyen Türk Vatandaşı olmayan kişiler için üniversitelerin düzenlediği sınavlarıdır. 2010 yılına kadar merkezi bir sınav olan YÖS bu tarihten sonra üniversitelerin kendileri düzenlediği bir sınav haline gelmiştir. YÖS Sınavı matematik, geometri, Türkçe ve IQ Logic bölümlerinden oluşan bir sınavdır. En çok Türkçe eğitim yapan üniversiteler için geçerlidir. Bunun yanında İngilizce eğitim yapan üniversitelerde bazen YÖS ile öğrenci kabul etmektedir. Boğaziçi, Hacettepe Tıp, Cerahpaşa TIP, İstanbul TIP, Koç, ODTU, İTU gibi gibi üniversiteler ise SAT sınavları kabul etmektedir.

 • ACT Exam

  Veritas, ACT Kurslarında başarıyı garanti eder. Lise müfredatına benzer konular içeren ACT Sınavında 36'da 36 Veritas ile hazırlanırsanız sizin için hayal değil. ACT Kurslarımızda 10 adet deneme sınavına ek olarak akademik konuda uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış deneme sınavlarıyla üstün başarıyı garanti ediyoruz.