Türkçe English

Portfolio Kurslarımız

En iyi Mimarlık ve Sanat okullarına yönelik Görsel Sanatlar Portfolio Çalışmaları yapmaktayız. Kurslarımız 1-1 olarak yapıldığı için hızlı ve daha çabuk bitmektedir. Ayrıca yurt dışındaki sanat ve mimarlık bölümleriminin porfolio ihtiyaçları okuldan okula farklılık içermektedir. Bu yüzden 1-1 olmalıdır. Öğrencilerimize diğer derslere hazırlanma imkanı sağlamaktayız. Derslerimiz New York Parsons mezunu , Paris Güzel Sanatlar masterlı öğretmenimiz ile verilmektedir. 

PORTFOLIO Çalışmalarımız Hakkında

Yurt dışında lisans veya üst lisans seviyesinde sanat eğitimi almak isteyen öğrencilere portfolyo hazırlamalarında yardımcı oluyoruz. Türkiye’deki güzel sanatlar üniversitelerinin bir çoğunun zorunlu koştuğu yetenek sınavları var. Yetenek sınavlarına yönelik çalışmalar için birçok resim atölyesi mevcut, fakat Türkiye’de istenilen ile yurtdışında eğitim almak için ihtiyaç duyulan birçok yönden çok farklı.

Yurt dışı üniversitelerin kabul şartlarının Türkiye’deki sanat üniversitelerinden çok farklı olmakla birlikte, aynı zamanda okuldan okula da farklılık göstermekte. Öğrencilerimize öncelikle üniversite seçimi konusunda destek oluyor, ardından başvuracağımız üniversitelerin gereksinimleri yönünde portfolyo çalışmalarını planlıyoruz.

Portfolyo çalışmalarına paralel bir şekilde öğrencilerimizin sketchbook alışkanlığı edinmelerini sağlıyoruz. Düzenli tutulan bir sketchbook, bir yandan öğrencinin yaratıcılık süreçlerine ışık tutarken bir yandan da üniversitelere öğrencileri daha yakından tanıma şansı veriyor. Ayrıca öğrenciler gelişim ve değişimlerini belgelemiş oluyor.

Sketchbook konusunda öğrencilerimizin özgür olmalarını istiyoruz, ve sürekli üretir halde olmasını istiyoruz ki, sketchbook içerisindeki çalışmaları curatorial bir prosesten geçirerek en sağlıklı portfolyoyu oluşturalım.

Mimarlık ve Güzel Sanatlarda Yüksek Lisans Porfolioları

  Yüksek lisans seviyesinde öğrencinin seçtiği bölüme göre portfolyo beklentileri oldukça odaklı olabiliyor. Lisans seviyesinde de çok ayrıntılı ödev taleplerinde bulunabiliyor bazı üniversiteler. Bu nedenle üniversite seçimi portfolyo süreci için en esas husus.
Portfolio Dersleri Tamamen Kişiye Özel Olmak Zorundadır. Bizde 1-1 Sanat Dersi 90 dakikadır

Görsel dil, diğer tüm diller gibi mesaj içerir, öğrencilerimizin iletmek istedikleri mesajları, farklı teknikler ve materyaller deneyerek oluşturması çok önemli. Analiz yetilerini güçlendirerek, öğrencilerimizi görsel dili farklı bağlamlarda değerlendirmeye teşvik ediyor, çalışmalarını etkin bir şekilde sunmalarında destek sağlıyoruz.